Skopje, Kaňon Matka, Vodno 04/2018

Do hlavného mesta Macedónska Skopje sme sa vydali s Martinom s vlastne veľmi neurčitými očakávaniami. Bol to vskutku zaujímavý výlet vo všetkých možných ohľadoch. V meste sme sa našťastie až toľko nezdržiavali a skôr sme chodili v kopcoch okolo mesta. Boli sme pozrieť kaňon Matka a prešli sme sa aj v pohorí nad mestom z vrchu Vodno až takmer do Matky.

Lokálny pivovar nebol úžasný, ale bol dosť dobrý na to, aby nám uhasil smäd zopár špeciálmi. Už tradične sme hľadali aj dobrú kávu, ktorú sme napokon aj našli. V Drip Coffee sme sa dali do reči s majiteľom a mimo iného sme sa dozvedeli, že sú jedinou speciality coffee kaviarňou v Macedónsku, takže ak na kávu v Skopje, tak určite Drip Coffee!

Ani úprimne neviem, ako zhodnotiť tento výlet. Bolo to svojim spôsobom zaujímavé, ale nemám chuť sa do toho mesta vracať. Ak do Macedónska, viac ma lákajú hory v okolí jazera Kozjak.

Skopje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaňon Matka

Kaňon Matka je iba 17km od Skopje, vytvorila ho rieka Treska a ak sa tam náhodou niekedy dostanete, určite choďte na túru aj do okolitých kopcov, kde je mnoho starých zachovalých kláštorov, ktoré sú skryté v nádhernej prírode.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vodno

Vrch nad mestom Skopje, 1,066 m